Materace lateksowe Talalay od M&K foam do wypoczynku

2023-11-15
Materace lateksowe Talalay od M&K foam do wypoczynku

Najefektywniejszą formą wypoczynku i regeneracji organizmu jest sen, ale pod warunkiem, że wykonujesz to na odpowiednim materacu! Dlaczego? Źle dobrany materac nie zapewnia odpowiedniego podparcia dla zmęczonych mięśni czy kręgosłupa co może być przyczyną porannego bólu lub "łamania w kościach".

Doskonałą propozycją dla osób szukających najlepszych efektów wypoczynku podczas snu są materace lateksowe o których przeczytasz w artykule i które znajdziesz w naszej ofercie.

Lateks jest powszechnie stosowanym wkładem do produkcji materacy do łóżka. W Polsce najpopularniejszy jest lateks syntetyczny, który jest używany z powodzeniem od wielu lat. Nic dziwnego! Materace z wkładem lateksowym posiadają wiele zalet:

- właściwości ortopedyczne - ciężar ciała rozkłada się równomiernie na powierzchni materaca co daje stabilne podparcie,

- indywidualne dopasowanie - materac z lateksu ugina się w miejscu nacisku, czyli kiedy na jednym materacu śpi para o różnej wadze ciała, to nie wpływa to na spokojny sen drugiej osoby,

- nie przenosi ruchów - brak efektu falowania, więc użytkownicy materaca z lateksu nie przeszkadzają sobie nawzajem,

- nie wydaje dźwięków - nie słychać, ze ktoś obok się przewraca na drugi bok,

- pozytywnie wpływa na krążenie krwi - zapobiega drętwieniu kończyn i naturalnemu przepływu krwi,

- sprężystość i elastyczność zwiększa trwałość i odporność na odkształcenia,

- jest hipoalergiczny - we wnętrzu materaca nie rozwijają się bakterie, roztocza i grzyby

- i daje bardzo przyjemny komfort, zupełnie inny niż pianki.

Kilka lat temu na rynku pojawił się nowy rodzaj lateksu o nazwie Talalay Natural, który jest w 100% naturalny. Jest wytwarzany z soku tropikalnego "drzewa kauczukowego" Występuje on w kilku różnych gęstościach H1, H2 i H3. Określają one twardość od miękkiego po twardy.

Lateks ten pozbawiony jest niepożądanego zapachu i sztucznych wypełniaczy, nie zawiera petrochemikaliów znanych z negatywnego wpływu na jakość snu i zdrowie.

Dzięki nowoczesnej technologii produkcji, lateks ten charakteryzuje się jednolitą, zwartą strukturą, zapewniającą optymalną cyrkulację powietrza. Jego konstrukcja posiada liczne otwory, które dodatkowo wspierają tą funkcję. Oznacza to, że pod ciałem osoby śpiącej na materacu występuje bardzo duża przepustowość powietrza, która zapobiega przegrzaniu się. Nasz organizm nie musi regulować swojej temperatury, co znacząco wpływa to na komfort spania i efektywną, spokojną regenerację.

Produkt ten został uznany przez specjalistów za najzdrowszy i najbardziej komfortowy materiał, przyjazny środowisku.

Inne warianty materacy z lateksem Talalay z naszej oferty.

Lateks Talalay Embrace to mieszanka lateksu syntetycznego i lateksu 100% naturalnego. Taki materac ma właściwości podobne do pianek termoelastycznych jednak jest bardziej komfortowy z uwagi na posiadanie funkcji cyrkulacji powietrza oraz doskonałą elastyczność. Amortyzuje nasz ciało, reagując na jego nacisk i ciepło i dodatkowo reguluję temperaturę ciała.

 

Lateks Talalay Blue posiada wszystkie wyżej wymienione funkcje, ale dzięki wyjątkowej technologii ma bardzo duże właściwości regulacji temperatury. Doskonale sprawdzi się u osób ceniących chłodniejszy komfort snu, posiadających bardzo ciepłe mieszkania lub mających problem z nadmierną potliwością.

Przez specjalistów jest on nazywany najinteligentniejszy produktem Talalay.

Podsumowując - lateksowe materace Talaly to w naturalne, wykonane z lateksowej pianki produkty odporne na rozwój roztoczy, grzybów i pleśni, a więc — hipoalergiczne. Świetnie podpierają całe ciało w czasie nocnego wypoczynku, umożliwiając efektywną regenerację mięśni i kręgosłupa. Powitaj poranek wypoczęty i rześki dzięki spędzeniu nocy na jednym z naszych materacy. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi wariantami, a w razie pytań — do kontaktu z nami.

pixel