Funkcje mebli wypoczynkowych

2023-06-06
Funkcje mebli wypoczynkowych

Funkcje mebli wypoczynkowych

Meble wypoczynkowe są centrum każdego domu. To one zapewniają niezbędną regenerację fizyczną i umysłową. Wokół nich toczy się życie rodzinne. Na nich odpoczywamy czytając swoją ulubioną książkę, pijemy herbatę. Spędzamy na nich większą część wolnego czasu dlatego warto zastanowić się jakie funkcje musi mieć mebel wypoczynkowy, aby dobrze pełnił swoją rolę.

Funkcja spania

Najpopularniejszym zastosowaniem sofy jest opcja spania, która przydaje się w wielu sytuacjach. Tylko czy ma to być spanie okazjonalne czy codzienne?

Na początku skupimy się na sofach z możliwością spania codziennego. Jest to idealne rozwiązanie dla małych mieszkań czy kawalerek, gdzie potrzebne jest zachowanie jak największej przestrzeni w ciągu dnia, gdy kanapa będzie złożona. Natomiast po rozłożeniu sofy na wieczór, pomieszczenie zamieni się w przytulną sypialnię. Należy jednak pamiętać, że używając codzienne sofy do spania potrzebne jest miejsce na przechowywanie pościeli. Może to być pojemnik w korpusie kanapy lub dostawiany pojemnik pełniący również rolę pufy.

Natomiast sofa z funkcją spania okazjonalnego będzie idealnym rozwiązaniem, gdy pojawi potrzeba dodatkowego miejsca do spania.

 

Meble z funkcją spania pozwolą nie tylko odpocząć po ciężkim dniu, ale także jako elegancki i nowoczesny mebel mogą stać się pięknym dodatkiem do wnętrza. Dodając do sofy inne przydatne elementy możemy uzyskać bardzo komfortowy mebel.

Pamiętajmy, że mebel z funkcją spania ma inny komfort niż sofa bez takiej opcji. Siedzisko jest zazwyczaj twardsze i nie mamy opcji wyboru innego wypełnienia siedziska czy oparcia.

Funkcja Motion

Jeśli chcemy podwyższyć standard wypoczynku warto zainteresować się funkcją Motion. Jest to idealne rozwiązanie na szybkie przejście z pozycji siedzącej do półleżącej i zapewnienie sobie większej przestrzeni siedziska. Jeden magiczny przycisk sprawi, że relaks nabierze nowego wymiaru. Taką formę komfortowego wypoczynku oferuje nam firma MTI Furninowa w modelu Vesta. System można przetestować w naszym salonie.

Zagłówki

Natomiast jeśli zależy nam na wygodnym siedzeniu na sofie z pełnym oparciem głowy, to bardzo przydatną funkcją będą zagłówki. Dostępne są dwa rodzaje – zagłówki montowane na stałe oraz zagłówki „mobilne”. Te pierwsze zagłówki można regulować pion - poziom czyli można je podnieść lub położyć. Natomiast zagłówki „mobilne” są to zagłówki, które wkłada się za poduszki oparciowe. Większość zagłówków reguluje się na wysokość. Taka funkcja w sofie jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników o wyższym wzroście

Podłokietniki

Wspomnieć warto także o podłokietnikach, które wpływają na komfort użytkowania sofy. Standardowo można wybrać te o geometrycznym kształcie lub takie o bardziej zaokrąglonych bokach. Można całkowicie zrezygnować z podłokietników lub wybrać opcję gdzie w jego miejscu pojawia się taca. Jednak jest jeszcze wariant podłokietnika, dzięki któremu uzyskuje się inne możliwości jak np. dodatkowa przestrzeń do siedzenia, która w jednej chwili przez podniesienie do góry zamienia kanapę w wygodny szezlong.

Loose Cover – zdejmowane pokrowce

Ostatnią choć niemniej ważną funkcją sofy jest Loose Cover, czyli możliwość zdjęcia pokrowca tapicerki na całym meblu. Rozwiązanie to jest przydatne podczas gdy materiał został uszkodzony lub ubrudzony do tego stopnia, że pranie nie daje żadnych efektów. Zmiana tapicerki jest dodatkowo doskonałym rozwiązaniem do budżetowego odświeżenia wizualnego wnętrza. Zamiast wykosztowywać się na nowy mebel i tracić czas na poszukiwania, wystarczy wybrać odpowiedni kolor i materiał i zamienić go na dotychczas używanej sofie.

W artykule opisane zostały główne funkcje mebli wypoczynkowych marki Mit Furninova, które możecie obejrzeć w naszym salonie. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

pixel