Lato we wnętrzu

2023-08-02
Lato we wnętrzu

Wnętrze utrzymane w kolorach letnich emanuje świeżością, radością i energią, ożywiając przestrzeń i tworząc przyjemne wrażenie lekkości. Dominujące kolory letnie często odwołują się do natury, promieni słonecznych i letnich krajobrazów.

Letnia stylistyka jest przede wszystkim jasna, lekka, wesoła i naturalna. Możemy podkręcić energię pomieszczenia, wówczas warto zastosować wielobarwne akcenty na meblach, ścianach czy wzorzysty dywan. Lato sprzyja wesołym barwom i śmiałym połączeniom.

 

Ściany w takim wnętrzu są pomalowane w delikatnych pastelowych odcieniach, często w połączeniu z tapetą kojarzącą się z letnią porą roku. Jeśli lubimy kwiaty warto umieścić fototapetę ze wzorem dużych kwiatów, kwiecistych łąk, a nawet ptaków latających wśród kwitnących drzew. Do wyboru są również bardziej geometryczne kształty lub multiplikacje letnich akcentów jak owady, ryby, a nawet motywy nawiązujące do typowo letnich aktywności.

Jeżeli chodzi o meble we wnętrzu utrzymanym w letnim charakterze to są one z reguły lekkie i eleganckie w stonowanych kolorach, z naturalnych materiałów. Tutaj akcentem mogą poduszki i pledy w intensywnych barwach, które dodają energii i świeżości. Dopełnieniem są dodatki, lekkie formą i w wesołych kolorach, doskonale komponującymi się z resztą wnętrza.

Stół i krzesła mogą mieć delikatne wykończenia z rattanu lub wikliny, co przypomina letnie sielskie krajobrazy. Stół może być nakryty jasnym lnianym obrusem, a na nim ustawione są kolorowe naczynia i wazon z polnymi kwiatami.

Kolor ma duży wpływ na nasze samopoczucie i nastrój wewnętrzny. Otaczanie się wyrazistymi, ulubionymi kolorami sprawia, że mamy więcej energii i radości z małych codziennych aktywności. Te pobudzające odcienie warto łączyć z jasną bazą, która nadaje lekkości i rozświetla wnętrze. Dzięki temu nie przesadzimy, nie obciążymy naszej przestrzeni nadmiernie.

Bawmy się kolorami i wzorami. Kontrasty i nieszablonowe podejście pozwoli stworzyć nam indywidualny charakter naszego domu. 

Lato tchnie w nas energię z różnych sferach, zatem ciekawym pomysłem na sprawienie, aby wnętrze było bardziej kolorowe i inspirujące, jest ustawienie krzeseł o różnych, intensywnych kolorach tapicerki.  Albo zastosowanie pięknej, lekkiej tkaniny dekorującej nam przestrzeń w której spędzamy czas.

Letnie wnętrze charakteryzuje się dostępem do naturalnego światła. Dni są długie więc warto aby promienie słoneczne zaglądały do środka jak najdłużej. Jednak kiedy zapada zmrok do przysłonięcia okien mogą posłużyć zasłony w pięknych, wzorzystych barwach. Do wyboru jest równie dużo opcji co tapet na ściany.

W takim wnętrzu nie brakuje również roślin. Kwiaty doniczkowe, bukiety świeżych kwiatów i zielone rośliny przynoszą do wnętrza życie i świeżość, podkreślając letni klimat.

 

Całość wnętrza utrzymana jest w harmonii barw, delikatnych tekstur i naturalnych materiałów. Efekt końcowy to wnętrze, które przypomina o wakacjach, radosnym nastroju i cieszy oko swoją lekkością.

pixel